Telefon: +36 70 622 9953 | E-mail: centrumsportegyesulet[@]gmail.com | Facebook: www.facebook.com/centrum.sportegyesulet
Hogyan ismerjük fel az ADHD tüneteit?
Figyelemhiányos a gyerek? Ezek a jelek utalnak rá!
Értetlenül néz a gyermekére, mert már megint furcsán viselkedik és kielégíthetetlen mozgásigényével? Felmerült már önben a hiperaktivitás gyanúja?
Miben jók a diszlexiások? 9 pozitív példa
Manapság sokszor hallhatunk, olvashatunk a diszlexiáról, szülőként és tanárként is tájékozódhatunk a problémáról, a tünetekről vagy épp a fejlesztési lehetőségekről. Azonban az információk többsége a problémákra koncentrál, arra, hogy miben gyengék a diszlexiások, miben vannak lemaradva a többiektől, milyen fejlesztésre, segítségre van szükségük. Emiatt hamar az a kép alakulhat ki bennünk, hogy a diszlexia egyfajta fogyatékosság, gyengeség.
Pedig ez nem igaz. A diszlexia nem fogyatékosság, hanem eltérő, a többségtől különböző gondolkodásmód. Ez az eltérő észjárás a hagyományos, olvasáson alapuló, akadémikus tudást számon kérő iskolarendszerben valóban hátrány lehet, ugyanakkor vannak olyan területek is, ahol a diszlexiások előnyben vannak.
Néhány példa:
A sport hatása a tanulásra
Ép testben ép lélek – hirdették, és ma sincs ez másként. Számtalan tudományos kísérlet, vizsgálat alátámasztotta már, hogy a lelki egészség egyik feltétele az egészséges életmód, azon belül is a rendszeres testmozgás. Éppen ezért olyan fontos, hogy időben cselekedjünk, és már kisgyermekkorban nagy jelentőséget és teret adjunk a mozgásnak!
5 ok, ami miatt válságban van a modern gyereknevelés
Egy brit dadus elgondolkodtató tanácsai arra nézve, hogyan lehetne egészségesebb a szülők viszonya gyerekeikhez.
Általánosságban optimista ember vagyok. Hiszek abban, hogy mindig minden a legjobban sül el, kivéve, ha ennek az ellentéte cáfolhatatlanul bizonyosodik be. Aki ismer, tudja, hogy egyáltalán nem vagyok hajlamos a drámázásra. Ezek tudatában gondolom azt, hogy a modern gyermeknevelés komoly bajban – sőt inkább válságban – van. Két évtized alatt két kontinensen dolgoztam már gyerekekkel és szüleikkel, és amit az elmúlt években láttam, kissé aggaszt. Íme a legnagyobb problémák, az én szemszögemből:
A szülőknek meghatározó szerepe van a sportoló gyerekek életében
…de hogyan segítsék őket?
Jelen társadalmunk sportoló gyermekének egyre nagyobb szüksége van arra, hogy a szülei tudatában legyenek azoknak a kihívásoknak és nyomást jelentő tényezőknek, melyekkel a sporttal kapcsolatban szembesülnek – különösen a győzelemre irányuló elvárások tekintetében.
Fontos, hogy a szülők ne csak egy hétvégi meccs alapján döntsék el, hogy gyermekük mennyit fejlődött, hanem inkább hosszú távon gondolkozva, az év eleji teljesítményt hasonlítsák össze a szezon végi eredménnyel. Nem csak azért, mert a fejlődés minden képesség esetén egy fokozatos és időigényes folyamat, hanem azért is, mert sosem egyenes ívű. Mindig vannak és jönnek sikeres és kevésbé sikeres időszakok.